آگاهی‌بخشی مهم‌ترین رسالت رسانه‌ها در ایام انتخابات استایسنا/زنجان فرمانده انتظامی ابهر گفت: با توجه به در پیش رو بودن ماموریت مهم انتخابات، آگاهی‌بخشی مهم‌ترین رسالت رسانه‌ها در برهه کنونی است.

سرهنگ هادی نوروزی امروز (دوشنبه ۲۳ بهمن ماه) در نشست با مدیران گروه‌های فضای مجازی و خبرنگاران، با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات، اظهار کرد: برگزاری انتخابات باشکوه به بهترین شکل ممکن وظیفه تک‌تک ماست.

وی تصریح کرد: دشمنان انقلاب ما از مدت‌ها پیش چراغ کمرنگ ساختن مشارکت مردم در انتخابات را روشن کرده است که با توجه به این موضوع ما نیز نباید از این توطئه‌ها غافل باشیم.

این مسئول با تاکید بر اینکه رسانه و به راه‌انداختن جنگ رسانه‌ای یکی از مهم‌ترین راهکارهای دشمن برای ضربه زدن به کشورمان است، اضافه کرد: رسانه زبان گویای مردم و دولت است لذا بیشترین رسالت رسانه‌ها در برهه کنونی آگاه‌سازی مردم است.

وی با توضیح اینکه نباید با فعالیت خود آب در آسیاب دشمن بریزیم، اذعان کرد: از انتقادات به جا و سازنده باید استقبال کرد اما تخریب نباید جای انتقاد را گرفته و دشمن شادکن شود.

نوروزی با تاکید بر اینکه گاهی مطالب و یا اخباری برای مدیران کانال‌ها و رسانه‌ها ارسال می‌شود و آنها نیز این مطالبات را منتشر می‌کنند، اضافه کرد: مدیران کانال‌ها به ویژه کانال‌های خبری در ایام پیش رو باید تلاش کنند هر مطلبی را منتشر نکنند بلکه اخبار و مطالبی که منتشر می‌شود باید از ادله کافی و مستندات برخوردار باشد.

 وی با اشاره به اینکه در انتشار اخبار نباید به شنیده‌ها بسنده کرد، متذکر شد: مدیران کانال‌ها و خبرنگاران باید آشنایی به قوانین به ویژه قوانین انتخاباتی داشته باشند و از تخریب و انتشار اخبار کذب پرهیز کنند.

انتهای پیام


منبع:خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا