هیئت انتخاب جشنواره مطبوعات آذربایجان‌شرقی معرفی شدبه گزارش پایگاه خبری آموزشگاه رسانه، محمد عزیزی راد دبیر علمی جشنواره مطبوعات از آغاز فعالیت انتخاب آثار برگزیده جهت داوری در مرحله نهایی جشنواره خبر داد و اظهار داشت: بر اساس تصمیم شورای سیاستگذاری جشنواره؛ آثار مرتبط با حوزه طنز، کاریکاتور و عکاسی در استان داوری خواهند شد، علت این امر نیز حضور اساتید و صاحب‌نظران برجسته بومی در این عرصه‌ها بوده است.

وی با بیان این‌که انتخاب و داوری آثار برگزیده در این بخش‌ها با تعامل میان خانه مطبوعات و رسانه‌های استان و انجمن کاریکاتور، انجمن عکاسی و محفل طنز زنجفیل صورت خواهد گرفت، ادامه داد: انجمن کارتون تبریز نه تنها در سطح ملی بلکه در عرصه جهانی نیز شناخته شده است.

عزیزی راد ابراز داشت: عکاسان حرفه‌ای و فعالان طنز استان نیز، اغلب از چهره‌های برتر کشور هستند و برخی از ایشان در جایگاهی فراتر از سطح ملی قرار دارند، از این رو، داوری این آثار در خود استان و از سوی برگزیدگان صاحب نظر بومی شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به انتخاب و داوری بخش حرفه‌ای و ویژه جشنواره نیز، گفت: بررسی اولیه این بخش از سوی هیئت انتخاب استانی انجام می‌شود و داوری نهایی نیز توسط تیم پنج نفره متشکل از اساتید و روزنامه نگاران مطرح، برجسته و بنام کشور، در تهران انجام خواهد شد.

عزیزی راد در پاسخ به علت دو مرحله‌ای بودن انتخاب و داوری آثار محتوایی جشنواره گفت: مصمم بوده‌ایم که داوری در بخش‌های ویژه و حرفه‌ای جشنواره متناسب با مطالبه به‌حق همکاران حوزه خبر و رسانه و در نهایت بی‌طرفی و عدالت در داوری آثار رعایت شود.

دبیر علمی جشنواره مطبوعات آذربایجان شرقی با اشاره اعضای هیئت انتخاب در بخش‌های مختلف، بیان کرد: آقایان، محمد امین خوش نیت و سیدحسن آذری در بخش‌های محتوایی شامل (خبر، تیتر، مصاحبه، گزارش، یادداشت، مقاله و صفحه آرایی) و سیدرضا علوی، فرهاد باغشمال، علی اصغر عزیز پور در بخش طنز فعالیت خواهند کرد.

دبیر علمی جشنواره مطبوعات در این راستا ادامه داد: حسین صدری، علی حامد حق‌دوست، نادر فارغی اعضای هیئت انتخاب در بخش عکس، و رحیم بقال اصغری، صادق باقری و سمیرا یوسفی نیز به عنوان اعضای انتخاب بخش کاریکاتور انتخاب شده، و از امروز شروع به فعالیت خواهند کرد.

http://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
منبع:خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *