رسانه‌ها حالت آفندی به خود بگیرندایسنا/اصفهان استاندار اصفهان گفت: لازم است راهبردها نه به صورت پدافندی که به صورت آفندی تعریف شود تا بتوانیم در زمینه اطلاع رسانی غلبه صحیحی بر برخی از شبکه‌های مجازی و محتوای نادرست آن داشته باشیم.

عباس رضایی، در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و اعلام همدردی و تسلیت به هم‌وطنان در اثر سانحه هواپیما، اظهار کرد: خارج از هر حب و بغض سیاسی، باید همدلی و وفاق بین مردم و مسئولان حفظ شود.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی و فعالیت رسانه‌ای یک تخصص مهم است، افزود: رسالت این جلسه بسیار بالاتر از جلسات دیگر است، زیرا در این جلسه باید مسیر راهبردی و کلانی تعریف شود و بر اساس آن فعالیت‌های رسانه‌ای انجام شود و رسانه‌ها از حالت پدافندی به حالت آفندی سوق پیدا کنند.

به گزارش پایگاه خبری آموزشگاه رسانه و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، استاندار اصفهان با بیان اینکه همراهی با اداره‌کنندگان جامعه ضروری است، تصریح کرد: متأسفانه برخی تحلیل‌ها بر اساس داشته‌های اطلاعاتی است که باید عملکردها را بر مبنای آمار و اطلاعات در نظر گرفت.

رضایی افزود: عده‌ای از مدیران از مصاحبه با رسانه‌ها واهمه دارند در حالی که برحسب وظیفه و جایگاه اجرایی خود باید اطلاع‌رسانی داشته باشند.

وی با اشاره به شیطنت و موج‌سواری برخی از خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مکتوب، گفت: برخی رسانه‌ها تنها به دنبال تیترهای خاص می‌گردند تا بتوانند مخاطب بیشتری به خود جذب کنند.

استاندار اصفهان با تاکید بر لزوم تعریف راهبرد کلان برای پیشبرد جلسات شورای اطلاع‌رسانی استان، خاطرنشان کرد: لازم است راهبردها نه به صورت پدافندی که به صورت آفندی تعریف شود تا بتوانیم در زمینه اطلاع‌رسانی غلبه صحیحی بر فضای مجازی و محتوای نادرست آن داشته باشیم.

انتهای پیام

http://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
منبع:خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *