وعده‌های مدیر دفتر موسیقی صداوسیما/درها به روی هنرمندان باز استمدیر دفتر شعر، موسیقی و سرود سازمان صداوسیما مراحل دریافت مجوز پخش موسیقی در صداوسیما را توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری آموزشگاه رسانه به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، ، مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما با حضور در برنامه صباهنگ، درباره مراحل دریافت مجوز آثار از مرکز موسیقی صداوسیما، گفت: درهای این مرکز به روی همه باز است و من شخصا پذیرای همه کسانی هستم که در این زمینه استعداد دارند. در این مرکز بزرگان موسیقی بر اساس علم و دانش آثار رسیده را بررسی می‌کنند و به طور معمول در طی یک تا دو روز نتیجه بررسی‌ها اعلام می‌شود. علاقه‌مندان و کسانی که فکر می کنند در حوزه شعر موسیقی و خوانندگی استعدادی دارند می‌توانند به مرکز موسیقی صدا و سیما واقع در ساختمان اداری صدا و سیما طبقه ششم مراجعه کنند. علاقمندان در سایر شهرستان‌ها می‌توانند به مرکز صدا و سیمای استانی خود مراجعه و آثار خود را برای این مرکز ارسال نمایند.

علیرضا قزوه درباره انتخاب سلیقه‌ای برخی از آثار توضیح داد: شاید در برهه‌ای از زمان این اتفاق می‌افتاد، ولی امروز ما تلاش می‌کنیم این طور نباشد و آثار با اصالت و فرهیخته به سازمان صدا و سیما راه یابند و استعدادهای جوان و کمتر شناخته شده معرفی شوند.

وی افزود: هنرمندانی که از نتیجه بررسی‌های آثارشان راضی نیستند می‌توانند اعتراض خود را ثبت کنند تا آثارشان توسط کارشناسان دیگری مورد ارزیابی قرار گیرد.

رئیس دفتر شعر، موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما درباره پخش ترانه‌ها و موسیقی‌های کم کیفیت گفت: برخی از ترانه‌ها و کارهایی که از رادیو و تلویزیون شنیده می‌شود، گاهی بدون مجوز از طریق مدیران تولید و پخش راهی آنتن می‌شود، که این کار به عنوان تخلف ثبت و مورد بررسی قرار می‌گیرد، همه تلاشمان را می‌کنیم که این  تخلفات کمتر شود.

اودر ادامه درباره تربیت نیروهای جدید در حوزه شعر و موسیقی در صدا و سیما گفت: با بررسی آثار رسیده از شهرستان‌ها و تجلیل از جوانانی که در این زمینه استعداد دارند تلاش می‌کنیم این استعدادهای با اصالت به سمت موسیقی‌های بی اصالت کشیده نشوند و جذب صدا و سیما شوند و آموزش‌های لازم را ببینند.
قزوه در پاسخ این سوال که دریافت مجوز یک موسیقی و ترانه از وزارت ارشاد و دفتر موسیقی صدا و سیما موازی کاری نیست؟ توضیح داد، در سازمان صدا و سیما سلسله مراتب و قوانینی برای پخش وجود دارد، برای مثال گاهی یک اثر مجوز پخش در شبکه استانی یا جام جم را دارد، ولی همان اثر در شبکه‌های  سراسری قابل پخش نیست که این قوانین نیز متناسب با مخاطب سنجی‌های انجام شده وضع شده است.

وی افرود: مرکز موسیقی صداوسیما در نهایت به دنبال پخش آثار با کیفیت و رشد استعدادهای اصیل است که تلاش می‌کند همه این اتفاقات از روی دانش و آگاهی و عادلانه صورت گیرد.

در پایان گفتگو مجری برنامه «صباهنگ» پیشنهاد برگزاری یک جشنواره استعدادیابی موسیقی در حوزه شعر، خوانندگی و موسیقی را به ریاست دفتر شعر، موسیقی و سرود صدا وسیما داد که مورد استقبال قرار گرفت و قرار شد در آینده با هماهنگی با مدیر شبکه رادیویی صبا و پیگیری عوامل برنامه ساز صباهنگ صورت گیرید.

«صباهنگ» از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۹ به مدت ۶۰ دقیقه به تهیه کنندگی سیامک احمدی پور و اجرای فریبا باقری از رادیو صبا پخش می‌شود.

انتهای پیام


منبع:خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
×

سلام هم اکنون پشتیبان آموزشگاه در واتس اپ آنلاین می باشد.

سوالات و پیگیری های خود را هم اکنون با انتخاب پشتیبان شروع کنید...

× گفتگو آنلاین با پشیبان