مسئولان از انتقاد رسانه‌ها ناراحت نشوندایسنا/اصفهان رئیس دادگستری شهرستان اردستان گفت: مسئولان شهرستان اردستان از انتقاد ‌ها ناراحت نشوند و با سعه‌صدر پاسخگوی مشکلات باشند.

حجت‌الاسلام مجتبی عرب سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: یکی از معضلات شهرستان اردستان بحث مزاحمت‌هایی است که با موتورسیکلت و مخصوصاً موقع تعطیلی مدارس اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه این موضوع از سه نظر موتورسیکلت‌سواران، دختران و زیرساخت‌های مدیریت شهری مورد بررسی است، افزود: یکی از مواردی که می‌تواند تا حد زیادی از این موضوع جلوگیری کرد کار فرهنگی توسط دستگاه‌های مسئول در مدارس خواهد بود.

رئیس دادگستری شهرستان اردستان با اشاره به اجرای طرح تشدید برخورد با موتورسیکلت‌سواران متخلف در اردستان، گفت: به استناد ماده ۶۱۹ بخش تعزیرات هر شخصی که در اماکن عمومی یا معابر متعرض یا مزاحم اطفال یا بانوان شود یا با الفاظ و حرکات مخالف شئون و حیثیت به آنان توهین کند به حبس از دو تا شش ماه و تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهند شد.

عرب سعیدی در پاسخ به این سؤال که برخی رؤسای ادارات جنبه انتقاد ندارند و هر بار در مقابل انتشار گلایه‌های مردمی اقدام به شکایت می‌کنند، گفت: رسالت و یکی از اصلی‌ترین کار رسانه و خبرنگار انتشار انتقادهای سازنده و دلسوزانه است. مسئولان شهرستان اردستان از انتقاد رسانه‌ها ناراحت نباشند و با سعه‌صدر پاسخگوی مشکلات باشند.

وی با تأکید بر اینکه رسانه‌های شهرستان معضلات، مشکلات شهر و کم‌کاری‌ها را انتشار دهند تا مردم هم نسبت به عملکرد دستگاه‌ها قضاوت کنند، گفت: انتشار تذکر، گلایه، انتقاد و یا کم‌کاری روسای ادارات، دستگاه قضایی را کمک خواهد کرد تا اگر اتفاقی در آن بخش افتاد نسبت به برخورد با مسئولان مربوطه اقدام کند.

رئیس دادگستری شهرستان اردستان با بیان اینکه صحت، دقت و اعتبار باید در اخبار با جدیت مورد توجه قرار گیرد، گفت: دستگاه قضایی از خبرنگاران و رسانه‌هایی که روحیه مطالبه‌گری از نهادهای مختلف در جامعه دارند و با انتقاد سازنده سعی در اصلاح امور می‌کنند، حمایت خواهد کرد.

انتهای پیام


منبع:خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا