درگذشتِ ناگهانی مختاباد جگرسوز بوددر پی درگذشت ابوالحسن مختاباد ـ روزنامه‌نگار و پژوهشگر موسیقی ـ انجمن پیشکسوتان مطبوعات، پیام تسلیتی را منتشر کرد.

رضا قوی فکر ـ روزنامه‌نگار باسابقه و دبیر انجمن پیشکسوتان مطبوعات ایران ـ در یادداشتی که در اختیار ایسنا قرار داده چنین نوشته است:

«مختابادِ روزنامه‌نگار و موسیقی‌شناس خیلی زود از دست رفت. خبر جگرسوز بود و اندوهبار. ابوالحسن مختاباد روزنامه‌نگار پیشکسوت حوزه‌ی موسیقی، منتقد و پژوهشگر و برنده جایزه بزرگ‌ جهانی موسیقی ناگهان در ۵۳ سالگی بر اثر سکته قلبی در آمریکا چشم بر جهان‌ فرو بست.
وی که بیش و پیش از همه این عناوین ارزشمند، انسانی شریف بود در ۲۲ دی ماه ۱۳۴۸ در امره (ساری) چشم به جهان گشود. زنده‌یاد مختاباد که تا آخرین نفس در عرصه‌ی موسیقی در رسانه‌ها قلم‌ زد، در سال ۱۳۷۳ به تحریریه روزنامه همشهری رفت و تا همین اواخر به صفحات هنری این روزنامه با نوشته‌های هنری خواندنی خویش رونقی تازه می‌بخشید. وی یک دهه نیز با هفته‌نامه آتیه به مدیریت دوست و همکار مطبوعاتی پیشکسوت‌ عزیز ابراهیم رستمیان همکاری صمیمانه داشت و صفحه ادب و هنر این‌ نشریه را اداره می‌کرد. او همچنین‌ مثل برادر هنرمندش نزد استادان بزرگ‌ موسیقی تلمذ کرد و آواز، خوب می‌خواند. مختاباد مدتی بازرس خانه موسیقی بود. یک‌بار نیز جایزه جهانی موسیقی را از آن خود کرد.

انجمن‌ پیشکسوتان مطبوعات این ضایعه‌ی سنگین را به جامعه رسانه، خانواده ارزشمند مختادباد، دوستان و همکاران مطبوعانی وی تسلیت می‌گوید. یادش گرامی باد.»

سیدابوالحسن مختاباد ـ نویسنده، منتقد، پژوهشگر موسیقی و روزنامه‌نگار ایرانی ـ در سن ۵۳ سالگی و به طور ناگهانی درگذشت. او برادر عبدالحسین مختاباد و ساکن امریکا بود که به علت سکته قلبی دوشنبه ـ سوم بهمن ماه ـ ازدنیا رفت.

انتهای پیام


منبع:خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
×

سلام هم اکنون پشتیبان آموزشگاه در واتس اپ آنلاین می باشد.

سوالات و پیگیری های خود را هم اکنون با انتخاب پشتیبان شروع کنید...

× گفتگو آنلاین با پشیبان