گلایه از کاهش فروش دکه‌های مطبوعاتی کرمانشاهرئیس اتحادیه کیوسک‌های مطبوعاتی کرمانشاه گفت: دیگر روزنامه و حتی آب معدنی هم در کیوسک‌های کرمانشاه فروش چندانی ندارد.

مهدی فرسادفر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به وضعیت نامناسب درآمدی کیوسک‌های مطبوعاتی کرمانشاه، افزود: از زمان گرانی کاغذ و مشکلاتی که برای روزنامه‌ها پیش آمد، بازار فروش کیوسک‌های مطبوعاتی نیز تحت تاثیر قرار گرفت.

وی ادامه داد: در برخی از روزنامه‌ها در حالی که صفحات کم شده، تا چهار برابر هم افزایش قیمت داشتیم  و روزنامه ۵۰۰ تومانی تا دو هزار تومان گران شده است.

به گفته فرسادفر، مجله‌های جدول که طرفداران زیادی دارد نیز تا شش هزار تومان گران شده و جدول‌های قدیمی با قیمت ۲۵۰۰ تومان برای دکه‌داران می‌آید.

رئیس اتحادیه کیوسک‌های مطبوعاتی کرمانشاه با بیان اینکه دیگر برگشت روزنامه از سوی کیوسک‌ها پذیرفته نمی‌شود، خاطرنشان کرد: در گذشته باقی مانده روزنامه‌ای که بین دکه‌ها توزیع می‌شد و فروش نمی‌رفت دوباره به سرپرستی‌ها برمی‌گشت، اما اخیرا این موضوع متوقف شده و روزنامه‌هایی که فروش نرود روی دست دکه‌دارن می‌ماند.

فرسادفر خاطرنشان کرد: مجبوریم در این شرایط روزنامه‌ها را کیلوفروش کنیم. اگر ۱۰۰ روزنامه دو هزار تومانی روی دست ما مانده باشد نهایتا سه کیلو می‌شود که حتی اگر آن را کیلویی ۱۵ هزار تومان هم بفروشیم باز ۱۵۰ هزار تومان ضرر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه با این شرایط کیوسک‌ها نمی‌توانند فقط با روزنامه فروشی درآمد کسب کنند، افزود: دکه‌های مطبوعاتی مجوز عرضه آبمیوه در بسته، نوشت افزار و سیگار را هم دارند و گاهی کنار این اقلام آب هم می‌فروشند.

رئیس اتحادیه کیوسک‌های مطبوعاتی کرمانشاه ادامه داد: کاهش فروش به این اقلام هم رسیده و در شرایطی که در سال‌های گذشته آب معدنی زیادی می‌فروخت؛ این میزان اکنون به  ۱۵ تا ۲۰ بطری آب رسیده است.

فرسادفر از افزایش هزینه‌ها در کنار کاهش فروش دکه‌ها هم یاد کرد و گفت: متاسفانه کرایه کیوسک‌ها نیز افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی داشته که برای ما بسیار سنگین است.

وی گفت: مجموع این عوامل شرایط کاری حدود ۵۰۰ دکه کرمانشاه که ۶۰ مورد آنها صرفا مطبوعاتی هستند را بسیار دشوار کرده است.

انتهای پیام

http://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
منبع:خبرگزاری ایسنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره آموزشی تخصصی فتوشاپ (صفر تا صد)

آموزشگاه رسانه به عنوان مرکز تخصصی آموزش رسانه در کشور مفتخر به برگزاری دوره آموزشی تخصصی فشرده صفر تا صد  فتوشاپ پیشرفته نموده است.

این دوره ها کاملا  تخصصی و تماما کارگاهی بوده و دانشجو پس از پایان دوره مهارت های لازم جهت استفاده از فتوشاپ را پیدا خواهد نمود.
این دوره ها به صورت  نمیه خصوص و حداکثر با 6 دانشجو برگزار می شود.

 

WhatsApp chat
X