کاشت نهال به یاد خبرنگار فقید کردستانی/اجرای خانه تکانی کاغذیبه گزارش پایگاه خبری آموزشگاه رسانه، شامگاه دوشنبه در راستای گرامیداشت هفته منابع طبیعی مراسم غرس نهال و خانه تکانی کاغذی در محوطه پژوهش سرای آموزش و پرورش شهرستان قروه با حضور مدیرکل منابع طبیعی کردستان، فرماندار قروه و دیگر مسئولان شهرستان و تعدادی از دانش آموزان برگزار شد.

در این مراسم مدیرکل منابع طبیعی کردستان نقش طرح‌های این سازمان در تزریق به آب‌های زیرزمینی را مهم دانست.

به گفته «سعدی نقشبندی» از طرح‌هایی که به منابع آب‌های زیرزمینی کمک کردند آبخیزداری و آبخوان داری بودند که این مهم در شهرستان قروه تأثیر بسیار زیادی داشت.

در ادامه فرماندار شهرستان قروه هم با اشاره به اجرای طرح خانه تکانی کاغذی اظهار داشت: این گونه برنامه‌ها در راستای فرهنگ سازی و بازیافت زباله و تربیت انسان‌های مسئولیت پذیر در جامعه مؤثر بوده و نیاز است تقویت شوند.

«موحد امان اللهی» در این مراسم با غرس نهال به یاد تمامی شهدا من‌جمله پدر شهید خود «محمود امان اللهی» یاد و خاطره تمامی شهیدان را گرامی داشت.

همچنین خبرنگاران شهرستان قروه هم به یاد «ابراهیم دلاوری»؛ خبرنگار پیشکسوت فقید کردستانی اهل قروه نهالی را کاشتند.

این مراسم با اجرای طرح خانه تکانی کاغذی با مشارکت سمن‌های مرتبط به محیط زیست و مدارس پایان یافت. در این طرح دانش آموزان در قبال تحویل کاغذهای باطله، نهال دریافت می‌کردند.


منبع:خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *