فشار کلید حذف و سانسور توسط مدعیان آزادی بیان


 رئیس هیات مدیره انجمن صنفی مدیران رسانه اقدام شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام در حذف مطالب و تصاویر با موضوع سردار سیلمانی به دستور مقامات آمریکایی را نمونه‌ای دیگر از رفتار سرکوبگر برشمرد و گفت: جالب توجه اینکه کلید حذف و سانسور امروز توسط مدعیان آزادی بیان زده می‌شود.

درگفت وگو با خبرنگار فرهنگی وهنری ایرنا با اشاره به جزئیات اینگونه برخوردها و همچنین سابقه رفتار مشابه توسط آمریکایی‌ها در اقدامات یکطرفه در فضای مجازی و به ویژه شبکه های اجتماعی، تصریح کرد: آنها با استفاده از ابزار ترور قصد مقابله با جهاد و مقاومت اسلامی رو دارند و از سویی نیز در اقدام نابخردانه، ابلهانه‌ترین توجیه را برای اقدام زشت حذف و سانسور به صورت یکسویه در حذف پیام ها و پست با موضوع سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی بیان می کنند.

مدیر مسئول روزنامه جمهور در عین حال با بیان اینکه در دنیای ارتباطات امروز، غرب، ایران را به سانسور متهم می کند، تاکید کرد: در مقابل حذف پست‌های اینستاگرامی که روشن ترین، ساده ترین و ابتدایی ترین مقابله با آزادی بیان است را خود آمریکا در این شبکه اجتماعی سراسری اعمال می کند و هیچکس از این مهم دم نمی زند.

یوسفی ادامه داد: دنیای اطلاع رسانی غربی دنیای غیر قابل اعتمادی است و رسانه های داخلی با انتشار اخبار دقیق، صحیح و به موقع باید اعتمادی که توسط جریان آمریکایی صهیونیستی با صرف هزینه های هنگفت دچار اختلال شده رو بازگردانند.

بامداد جمعه ۱۳ دی سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. براساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رییس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. وزارت امور خارجه هم با صدور بیانیه ای اقدام تروریستی به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی و همراهان و همرزمانش رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

http://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *