عذرخواهی مدیر گروه ادب و هنر شبکه چهار


در پی حضور یکی از خواننده‌ها و اجرای قطعه‌ای در برنامه شبکه چهار، مدیر گروه ادب و هنر این شبکه توضیحی ارائه و عذرخواهی کرد.

به گزارش پایگاه خبری آموزشگاه رسانه، «شب موسیقی» شبکه چهار ۲۵ اسفندماه میزبان پرواز همای بود و بنا بر اعلام، این خواننده با هدف نوروزخوانی به تلویزیون دعوت شده بود. مدیر گروه ادب و هنر شبکه چهار در متنی که امروز (پنج‌شنبه، ۲۹ اسفند) در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته، درباره آن‌چه در این برنامه اتفاق افتاده، توضیح داده و عذرخواهی کرده است.

متن کامل یادداشت امین نوروزی، مدیر گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما، به شرح زیر است:

«باسمه تعالی شأنه العزیز
 
بینندگان گرامی و مخاطبان عزیز شبکه چهار، آگاهند که برنامه فاخر شب‌های هنر از آغاز تا کنون با صدها ساعت پخش زنده برنامه در سال‌های ۹۷ و ۹۸ با حضور هنرمندان فرهیخته کشور توانسته محتوای شایسته مردم فرهنگ‌پرور و هنردوست ایران زمین و درخور این شبکه با مخاطبان خاص را تولید کند. مجله‌ای با موضوعات موسیقی، تئاتر، سینما، کتاب، معماری و روایت که در تلویزیون کم‌سابقه و در برخی موارد بی‌سابقه بوده است.
 
در برنامه اخیر این مجموعه که به مناسبت فرارسیدن سال نو خورشیدی از هنرمند کشورمان آقای پرواز همای برای شب موسیقی با موضوع نوروزخوانی دعوت شده بود، آثار متنوعی پخش شد و سخنان و نظرات جالبی مطرح شد، چه این‌که وی از خوانندگان  هنرشناس و ایران‌دوست است و آثارش از نظر مضامین و شیوه اجرا در نوع خود بدیع است. اثر «گمنام» وی که در رثای شهدای گمنام غواص اجرا شده یکی از ماندگارترین کارها و نشانه اعتقاد و التزام او به آرمان‌های انقلابی ایران و شهدای عزیز اسلام است.
متاسفانه در دقایقی کوتاه از برنامه زنده، این هنرمند به خواندن آوازی پرداخت که از نظر معنایی حس ناامیدی را به مردم منتقل کرد و از نظر ادبی نیز قابل مناقشه بود و می‌توان آن را به حساب سلیقه خواننده یا اثرپذیری از شرایط بحرانی کنونی گذاشت؛ حال آن‌که امروز مردم به امید بیش از مرثیه نیاز دارند و وظیفه اجتماعی هنرمند اقتضا می‌کند نقدها را به گونه‌ای مطرح کند که ناامیدی جای امید به آینده را نگیرد.
از این‌رو بی آن‌که چنین رخدادی توجیه یا انکار شود، از خطای رفته در برنامه زنده عذرخواهی می‌شود. امید است به تعبیر حضرت حافظ که فرمود:
پیر ما گفت خطا بر قلم صنع نرفت / آفرین بر نظر پاک خطاپوشش باد
 
حسن ظن و خطاپوشی مخاطبان گرانمایه شامل حال شود و توفیق اصلاح نقدهای دلسوزانه نصیب.
چنین باد
 
بیست و هشت اسفند نود و هشت»

مدیر گروه ادب و هنر شبکه چهار

انتهای پیام

http://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
منبع:خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *